1 липня 2017, Одеса
Придбати квиток

Захар Ізмайлов: «Ми ніколи не розглядали вейпінг в якості бізнесу чи заробітку»

Захар Ізмайлов: «Ми ніколи не розглядали вейпінг в якості бізнесу чи заробітку»

Коли в Києві відкрився другий вейп-бар від харківської мережі Enjoy Smoke, вейп-напрямок у столиці вийшов на новий рівень. Ми зустрілися із співзасновником цього вейп-бренду — Захаром Ізмайловим — і дізналися, як зробити вейп-бізнес успішним.

Інтерв'юер: Ukrainian Vape Week (UVW)

Експерт: Захар Ізмайлов (З.І.)

UVW: Як Ви прийшли до вейпінгу та вирішили зробити цей напрямок власним бізнесом?

З.І.: У галузь вейпінгу ми прийшли 7 років тому. Історія досить довга. Все розпочалося у Харкові. Сталося зовсім випадково. Мені подарували першу електронну сигарету (єгошку). Зовсім не схожу на сучасні девайси, малесеньку… Ну зовсім не те! Однак, мені це сподобалося, та впродовж якогось часу я бавився вейпом. Парив, потім знову переходив на цигарки. Власне, за рік-півтора після першого девайсу з'ясувалося, що дізнатися більше, спитати чи придбати нові жижі ніде. Переконаний, у Києві тоді було те саме. Тому ми з друзями вирішили один з бізнес-напрямків присвятити інтернет-магазину з вейп-продукцією та точкою видачі. Отже ми зробили точку видачі, а інтернет-магазину досі немає. Минуло вже п'ять років, постійно змінювалися пріоритети, зміщувалися акценти… Сьогодні ми практично повністю перейшли на офлайн-шопи.

UVW: Як Вам вдалося зробити цей бізнес успішним?

З.І.: Ми не були першими в цій індустрії в Україні. Але ми були першими, хто це зробив у форматі клубної тусовки. У нас вже працює 70 осіб. І досі немає жодного співробітника, хто би не парив. Всі наші працівники - це наші колишні клієнти, друзі, ми. Тобто всі, кому це цікаво. Ми ніколи не вбачали вейпінг у якості бізнесу чи засобу заробити. Для нас це хобі, спосіб просування в маси, значно лояльніша альтернатива палінню.

На нашу думку, ми робимо добру справу. Ці ідеї ми підтримуємо і сьогодні. Можливо, завдяки цьому ми й стали успішними. А можливо, завдяки тому, що опинилися в потрібний час у потрібному місці . Ми не єдині успішні на українському ринку.

UVW: Ви колись були курцем і перейшли на вейп. Розкажіть більше про цей перехід.

З.І.: Я парю нікотинові рідини. Всі розуміють, що нікотин — це недобре. Але не всі розуміють, що у звичайних цигарках нікотин — це найменша шкода зі всіх інших складових цигарки. Нікотин підтримує лише звичку та залежність. Але, попри це, я вважаю, що в адекватних дозах він не є шкідливим для організму. Я не ставив собі за мету відмовитися від нікотину, ніколи не намагався полишити звичку палити та не бажав цього. Перейшов на вейп лише тому, що мене це зацікавило, вирішив спробувати. Зараз я парю жижі по 1,5 мг нікотину, максимум 3. Я не хочу відмовлятися від нього зовсім. «Нулівки» не мають смаку. Сьогодні найголовніше для мене в жижі — це смак і насолода від паріння.

UVW: Яким рідинам надаєте перевагу та який у Вас девайс?

З.І.: Парю всі рідини. Я не дуже люблю тютюнки.

У наших шопах великий асортимент. Куштувати в будь-якому разі доводиться все. Практично щодня надходять нові рідини чи звертаються представники, які хочуть у нас продаватися. Всю продукцію ми обов'язково перевіряємо на собі. Я навіть забув, коли востаннє купував жижу. Завжди є, що не встиг або треба попарити.

Сьогодні у мене ексклюзивний мех Sub Ohm Innovation, його немає у відкритому доступі. Я ніколи не мав одночасно більше за 2 девайси. Подекуди це плати, подекуди бак або мех. Але намагаюся не колекціонувати.

UVW: Ваше ставлення до самозамісів?

З.І.: Жодних упереджень до самозамісів не маю. Будь-який преміальний продукт колись був чиїмось самозамісом. Так, з часом його допрацювали та покращили, придбали дорожчі пляшечки чи зробили дорожчу печатку, не більше. Бази та ароми, якщо смачно зробили, це супер. Якщо фабричний продукт має свою фішку чи секрет – супер. Якщо преміум-сегмент має щось особливе та ексклюзивне, чого не має на ринку, і виробники вважають, що він має коштувати дорожче — це їхнє право.

UVW: Як Ви вважаєте, яким повинен бути процес сертифікації вейп-продукції в Україні?

З.І.: Це досить делікатна тема. І хочеться, і колеться, і мама не дозволяє. З одного боку, навіть фактично з будь-якого боку, - сертифікація повинна бути. Тільки процес слід розробити правильно - не для збору грошей з виробників, а саме для обліку якості продукції та захисту прав споживачів. Щоб класний і якісний продукт позиціонували як такий, що пройшов перевірку та сертифікацію. Це було б контролем якості для покупця та вагомим аргументом для продавця. В іншому форматі сертифікація практично нічого не дасть.

Грамотний підхід під час розробки нового законодавства у всьому світі - залучати представників індустрії в якості експертів, які працюють в бізнесі та популяризують його. Держава не повинна займатися абсолютно всім і бути в усьому експертом. Повинні бути довірені особи та компанії. Але сьогодні я не вірю, що в нашій країні найближчим часом зроблять грамотну та адекватну систему для сертифікації вейп-продукції. Хоча час покаже.

Читай інші статті та інтерв'ю на сайті в блоці «Новини.

Не прогавте 9-10 грудня галузеву вейп-подію в Москві — VAPEXPO Moscow.

buy ticket